Kipu ja flunssa
- Kipu ja kuume (80)
- Kivun paikallishoito (43)
- Kurkkukipu (23)
- Nenän tukkoisuus (18)
- Yskä (19)
- Vastustuskykyä vahvistavat (18)
Diclofenac ratiopharm geelin vaikuttava aine on diklofenaakki ja sitä käytetään kivun paikalliseen hoitoon lyhytaikaisesti aikuisilla ja vähintään 14 vuotta täyttäneillä ...
Katso tuotteen tiedotDiclofenac ratiopharm geelin vaikuttava aine on diklofenaakki ja sitä käytetään kivun paikalliseen hoitoon lyhytaikaisesti aikuisilla ja vähintään 14 vuotta täyttäneillä ...
Katso tuotteen tiedotDiclospray on liuos, joka muuttuu geelimäiseksi kun sitä sumutetaan iholle. Valmisteen vaikuttava aine on diklofenaakkinatrium, joka on tulehduskipulääke.
Katso tuotteen tiedotDisperin on tulehduskipulääke, joka alentaa kuumetta sekä lievittää kipua ja tulehdusta. Disperin-tablettien vaikuttava aine on asetyylisalisyylihappo.
Katso tuotteen tiedotItsehoitolääke. Echinaforce® on perinteinen kasvirohdosvalmiste nuhakuumeen ennaltaehkäisyyn ja tukihoitoon.
Katso tuotteen tiedotItsehoitolääke. Echinaforce® on perinteinen kasvirohdosvalmiste nuhakuumeen ennaltaehkäisyyn ja tukihoitoon
Katso tuotteen tiedotEmla on iholle käytettävä paikallispuudute. Sen vaikuttavat aineet ovat lidokaiini ja prilokaiini. Emlaa käytetään poistamaan tilapäisesti kivun tunnetta iholta. Emlaa ...
Katso tuotteen tiedotEmla on iholle käytettävä paikallispuudute. Sen vaikuttavat aineet ovat lidokaiini ja prilokaiini. Emlaa käytetään poistamaan tilapäisesti kivun tunne iholta. Emlaa ...
Katso tuotteen tiedotFinrexin Neo mustaherukka on lääke kuumeen ja erilaisten särkytilojen oireenmukaiseen hoitoon.
Katso tuotteen tiedotFinrexin Neo mustaherukka on lääke kuumeen ja erilaisten särkytilojen oireenmukaiseen hoitoon.
Katso tuotteen tiedotFinrexin Neo mustaherukka on lääke kuumeen ja erilaisten särkytilojen oireenmukaiseen hoitoon.
Katso tuotteen tiedotFlavamed on limaa irrottava lääke hengitystiesairauksien hoitoon aikuisille, nuorille ja vähintään 6-vuotiaille lapsille. Flavamed-tabletit saavat sitkeän liman muuttumaan muuttumaan helpommin ...
Katso tuotteen tiedotFlusils hunaja-sitruuna sisältää flurbiprofeenia, joka on tulehduskipulääke. Flusils hunaja-sitruuna on tarkoitettu lyhytaikaiseen kurkkukivun oireiden lievitykseen aikuisilla ja yli 12-vuotiailla lapsilla. ...
Katso tuotteen tiedotIbumax Lysin on kuumetta ja kipua lievittävä lääke, jonka vaikuttava aine on ibuprofeeni. Pitkäaikaiseen käyttöön tai alle 6-vuotiaille (alle 20 ...
Katso tuotteen tiedotIbumax on tulehduskipulääke, joka sisältää ibuprofeenia. Ibuprofeeni lievittää kipua ja kuumotusta ja vähentää punotusta ja turvotusta sekä alentaa kuumetta.
Katso tuotteen tiedotIbumax on tulehduskipulääke, joka sisältää ibuprofeenia. Ibuprofeeni lievittää kipua ja kuumotusta ja vähentää punotusta ja turvotusta sekä alentaa kuumetta.
Katso tuotteen tiedotIbumax on tulehduskipulääke, joka sisältää ibuprofeenia. Ibuprofeeni lievittää kipua ja kuumotusta ja vähentää punotusta ja turvotusta sekä alentaa kuumetta.
Katso tuotteen tiedotIbumax-C sisältää ibuprofeenia, joka on tulehduskipulääke ja askorbiinihappoa (C-vitamiinia).
Katso tuotteen tiedotIbusal-tablettien sisältämä ibuprofeeni on ns. tulehduskipulääke. Se lievittää kipua estämällä kivun välittymistä keskushermostoon ja alentaa kuumetta vähentämällä kuumetta aiheuttavien välittäjäaineiden ...
Katso tuotteen tiedotIbutabs 400 mg tabletti tilapäisiin kuume-ja kiputiloihin aikuisille ja yli 20 kg painaville lapsille. Vaikuttava aine ibuprofeeni. Pitkäaikaiseen käyttöön vain ...
Katso tuotteen tiedotSärkylääke jauheen muodossa. Lievän tai kohtalaisen kivun ja kuumeen hoitoon.- Tulehduskipulääke kipuun ja kuumeeseen- Sitruunanmakuinen jauhe liukenee suussa ilman nestettä- ...
Katso tuotteen tiedotIbuxin rapid on tulehduskipulääke, jonka vaikuttava aine on ibuprofeeni.
Katso tuotteen tiedotIbuxin rapid on tulehduskipulääke, jonka vaikuttava aine on ibuprofeeni.
Katso tuotteen tiedotVaikuttava aine on ibuprofeeni. Yksi pehmeä kapseli sisältää 400mg ibuprofeenia.Muut aineet ovat: makrogoli 600, kaliumhydroksidi, puhdistettu vesi, alluranpunainen, liivate, nestemäinen ...
Katso tuotteen tiedotVaikuttava aine on ibuprofeeni. Yksi pehmeä kapseli sisältää 400mg ibuprofeenia.Muut aineet ovat: makrogoli 600, kaliumhydroksidi, puhdistettu vesi, alluranpunainen, liivate, nestemäinen ...
Katso tuotteen tiedotICE n HOT on kaksivaikutteinen kylmä-lämpögeeli lihasten ja nivelten kiputilojen lievittämiseen. Mentolia sisältävä geeli viilentää pitkävaikutteisesti ja vaikutusta seuraa miellyttävä ...
Katso tuotteen tiedotIce Power Hot lämpögeeli lämmittää ja rentouttaa lihaksia sekä parantaa verenkiertoa.
Katso tuotteen tiedotIce Power kylmägeeli lievittää nopeasti ja tehokkaasti kiputuntemusta ja tulehdusoireita, laskee turvotusta sekä laukaisee lihasjännityksiä
Katso tuotteen tiedotIce Power kylmägeeli lievittää nopeasti ja tehokkaasti kiputuntemusta ja tulehdusoireita, laskee turvotusta sekä laukaisee lihasjännityksiä
Katso tuotteen tiedotIce Power kylmägeeli on saatavilla myös väriaineettomana kätevässä Roll-tuubissa. Roll-tuubin avulla esim. niska-hartiaseudun käsittely onnistuu vaivattomasti. Geeli imeytyy hyvin ja ...
Katso tuotteen tiedot